RODZINNE SPACERY Z PRZEWODNIKIEM

SPACER 1. 19 czerwca FORT 48 Batowice
Korzystając ze stabilizującej się letniej pogody i złagodzenia reżimu sanitarnego, serdecznie zapraszamy na rodzinne spacery z przewodnikiem po Mistrzejowicach, do miejsc upamiętnionych ważnymi wydarzeniami historycznymi. W sobotę, 19 czerwca inaugurujemy projekt ph. „Historia mija ale nie przemija…”,  mamy nadzieję, że będziemy go realizowali aż do „wyczerpania” tematów, wykraczając poza obszar naszej dzielnicy.

Scenariusze spacerów przygotowuje i realizuje historyk i przewodnik Grzegorz Szymanowski (w 2018 uhonorowany nagrodą główną im. Tadeusza Słowikowskiego  przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Historyczne najlepszemu nauczycielowi historii w każdym roku.)

 (Sobotnia) Pierwsza propozycja to fort artyleryjski 48 Batowice, którego budowę rozpoczęto w latach 1878 -79 . Jak fort ma się po 142 latach sprawdzimy w sobotę. Dodatkową atrakcją i „klimatycznym bonusem” spaceru  jest sam teren porośnięty starodrzewem. Zieleń była celowa, sadzono ją, by maskowała budynki i fortyfikacje.

Ważne

  • zbiórka,  10.oo sobota, 19 czerwca 2021, przed obiektem Młodzieżowego Domu Kultury im. Andrzeja Bursy, os. Tysiąclecia 15
  • zgłoszenia mailowo mdk@mdk.krakow.pl z podaniem liczby osób do czwartku, do północy, w temacie prosimy wpisać SPACER
  • impreza towarzysząca – stały konkurs na fotoreportaż, najlepsze prace promowane na łamach „Piętnastki”
  • kolejne spacery planowane po wakacjach