AKTUALNOŚCI 44. FAM

Jeśli nie możecie czegoś znaleźć lub zrodziło się jakieś pytanie, można pisać: imprezy@mdk.krakow.pl

NOMINACJE
kolejność nominacji zawsze jest przypadkowa, za każdą kryje się nagroda lub wyróżnienie

MUZYKA
Emilia Guzik – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju
Magdalena Kożuch – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
Jakub Jędrzejowski – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach
Martyna Kaczówka – Pałac Młodzieży w Tarnowie
Wiktor Piorunowicz, Antoni Karbowniczek, Bruno Wilk – XII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Chór Rozrywkowy Jaszczury Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie

TANIEC
Anita Mrzygłód – Stowarzyszenie przyjaciół Zespołu „DINO” z Andrychowa
WIDMA – Centrum Kultury Podgórza
KOSMOX Centrum Kultury Podgórza
Anna Rubin – Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie

FILM
Maciej Nowakowski za film „Dziewczyna”
Grupa „Pokój nr 15”- Maria Nowak, Emilia Jarema, Maria Przychodzeń za film „Milczenie”

PLASTYKA
Malarstwo:
Zuzanna Zgłobicka
Weronika Martin Głazowska
Patryk Stokłosa
Zuzanna Walasek
Kalina Augustyn

Rysunek:
Katarzyna Jaracz
Maria Nowak
Justyna Klimczak
Daria Ogórek
Krzysztof Słowikowski

Techniki Mieszane:
Julia Pyzio
Zuzanna Majewska
Joanna Wójtowicz
Patrycja Karkoszka

FOTOGRAFIA
Cykle Zdjęć:
Martyna Ciepiela
Anna Szermer
Kacper Dudek
Zirael Zawiła
Alicja Ławysz
Gabriel Woźnicki,
Gabriela Stankiewicz
Zdjęcia Pojedyncze:
Gabriel Woźnicki
Bartosz Lewkowicz
Wiktoria Adamczyk
Izabela Budek
Nel Stokłosa
Maja Mazur
Zuzanna Walasek

HARMONOGRAM PREZENTACJI FESTIWALOWYCH

Poniedziałek 22 kwietnia, Fotografia, Film, Plastyka
Inauguracja festiwalu – godzina 16.00
Pokaz prezentacji filmowych, otwarcie wystawy plastycznej i fotograficznej, konsultacje z jurorami
oraz ogłoszenie NOMINACJI w kategoriach FILM, PLASTYKA, FOTOGRAFIA.
W programie również PLEBISCYT PUBLICZNOŚCI.
Każdy głos się liczy, przybywajcie i zdecydujmy wspólnie!

UWAGA! Wszystkie godziny podane w harmonogramie prezentacji festiwalowych są godzinami orientacyjnymi. Bardzo prosimy o uwzględnienie niezależnych od organizatora przesunięć czasowych i stawienie się przed zaplanowaną godziną prezentacji.


wtorek 23 kwietnia, TANIEC
start – godzina 16.00
Zespół FLASH – XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
Daria Ogórek – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie
Anita Mrzygłód – Stowarzyszenie przyjaciół Zespołu „DINO” z Andrychowa
WIDMA – Centrum Kultury Podgórza
KOSMOX – Centrum Kultury Podgórza
Kalina Grelowska – Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
Zofia Kowalska i Agnieszka Kowalik – ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju
Anna Rubin – Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
Dawid Kołodziej – ZSP im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju
TEATR CIĄGLE W RUCHU – Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
AMArt  STUDIO, grupa starsza – AMArt Studio Anna Mucha-Nowak
TEATR CIĄGLE W RUCHU – Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
~ 18.00 ogłoszenie NOMINACJI w kategorii TANIEC.


środa 24 kwietnia, MUZYKA

15:00-16:00

Aleksandra Sikoń – Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie
Maria Wicher – Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie
Rita Topolska – Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie
Patrycja Nowak – XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
Hanna Tyrońska – XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
Wiktor Piorunowicz, Antoni Karbowniczek, Bruno Wilk – XII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Maja Ucherek – XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
Igor Budzyński – XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
Aleksandra Rodacka – XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
Kornelia Czerwiec – Publiczne Liceum Ogólnokształcące Jezuitów im. św. Stanisława Kostki w Krakowie 

PRZERWA + OMÓWIENIA 30 minut

16:30-17:30

Andrzej Arsenicz – muzyka filmowa
Martyna Godyń – Zespół Szkół nr 3 im. Antoniego Kocjana w Olkuszu
Oliwia Bańbor – Studio Wokalne “TALENT”
Gabriela Tarchała – Studio Wokalne “TALENT”
Patrycja Wąsowicz – MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie
Julia Kania – IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Tarnowie
Tomasz Majka – XV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie
Natalia Chyc – Pałac Młodzieży w Tarnowie
Milena Cichoń – I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie
Martyna Kaczówka – Pałac Młodzieży w Tarnowie

PRZERWA + OMÓWIENIA 30 minut

18:00-19:15

Marcin Maruszczak – Pałac Młodzieży w Tarnowie
Jakub Jędrzejowski – Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach
Maja Dudek, Amelia Miro, Iga Szcześniak “Nielegalny Kulig” – Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach
Emilia Guzik – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju
Dagmara Gromniak
Joanna Jagiełło – XXI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego w Krakowie
Zuzanna Probierz – IV Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Olkuszu
Justyna Rusinek – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
Julia Iskierka – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
Magdalena Kożuch – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
Weronika Gołdyn – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
Chór Rozrywkowy Jaszczury Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie

OMÓWIENIA

~ 20.30 ogłoszenie NOMINACJI w kategorii MUZYKA.

czwartek 25 kwietnia, TEATR

15:00-17:30

REZISTORS “Don Matteo – odcinek AMARE, SPES, FIDES” – Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie
Chrupki z Vienny “Lekkomyślna Siostra” – IX Prywatne Liceum Ogólnokształcące o profilu aktorskim w Krakowie
Kalina Smoczyńska “Dancing” monodram – X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Oliwia Badzińska “Czwarta (Czarownica)” monodram – X Liceum Ogólnokształcące X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

PRZERWA I OMÓWIENIA 30 minut

18:00-20:30

Teatr TUP “Poeć mi” – Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych w Tarnowie
NIETUTEJSI “Nic dwa razy” – X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
LES ACTEURS “Szwarzcharakterki” –  IX Prywatne Liceum Ogólnokształcące o profilu aktorskim w Krakowie

OMÓWIENIA

piątek 26 kwietnia, TEATR

15:00-17:00

Maja Bator “Liryka” recytacja wiersza – V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie
Klasa 2A “Dziady cz.2” – XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie 
C’EST LA VIE “Mąż i Żona” – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
Szymon Żebracki “Wyjątkowy młodzieniec” monodram – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie
Victoria Dyrcz Cortes “Pieśń Cygańska” monodram – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii
Skłodowskiej-Curie w Andrychowie

PRZERWA I OMÓWIENIA 30 minut

17:30-19:30

Klasa 1B “Lalki”  – XII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Klasa 2B “Berenice: Kronika Egeusza” – XII Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie
Warsztaty Teatralne SCENY “i” “Operacja C”  – MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie

OMÓWIENIA

sobota 27 kwietnia, TEATR

10:00-12:30

POSTSCENIUM “Aleja Włóknia(rzy)rek” – MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie
LITERALNI “Koszmarne Szczęście” – MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie
PROSCENIUM “Studniówka ‘82 Reaktywacja” – VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie
SOBOTNIE PLOTECZKI “Męczeństwo Piotra Ohey’a” – MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie

OMÓWIENIA

~ 14.30 ogłoszenie NOMINACJI w kategorii TEATR.

LITERATURA

NOMINACJE pojawią się na naszej stronie w sobotę 27 kwietnia w godzinach popołudniowych.
Biesiada Literacka, czyli dysputa z jurorami, odbędzie się tradycyjnie przed koncertem finałowym w Teatrze Groteska 13 maja o godzinie 16.00


ważne terminy 𝟺4. Ғ⩜ʍ
do 12 kwietnia zgłoszenia i dostarczanie prac (w tym czasie wszystkie prace powinny być już w MDK)
do 20 kwietnia wpłaty za udział (5 zł od uczestnika dla grup powyżej 6 osób 30 zł bez względu na ilość osób)
22 – 27 kwietnia PREZENTACJE FESTIWALOWE
22.04 poniedziałek ► plastyka, fotografia film
23.04 wtorek  ► prezentacje taneczne
  24.04  środa ► prezentacje muzyczne, wokalne
25, 26 i 27.04  czwartek, piątek, sobota ► konfrontacje teatralne
13.05 poniedziałek► biesiada literacka w Teatrze Groteska

13 maja KONCERT LAUREATÓW w Teatrze Groteska

Wszystkie otrzymane zgłoszenia mailowe potwierdzamy w wiadomości zwrotnej, jeśli nie ma ich w waszych skrzynkach po 🤔 48 godzinach, (spam i kosz też niestety prosimy sprawdzać), prosimy o kontakt. Na wiadomości przesyłane w weekend odpowiadamy tuż po.
Prosimy nie czekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.

Niezbędne do udziału w Festiwalu:

FAM wspomnieniowo
Dużo archiwalnych wspomnień z wielu edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży zobaczyć można na kanale SCENY „i” tutaj

dużo FAMU w postach na Facebooku tutaj
Z roku 2021
Krótkie podsumowania z teatralnych dni.. tutaj
Podsumowanie festiwalowego wtorku i środy wtedy królowały taniec i muzyka tutaj

W 2020 roku z uwagi na covid 19, Festiwal z terminu wiosennego został odroczony i Jubileuszową, 40 edycję zorganizowano w listopadzie, i po raz pierwszy w historii całkowicie w Internecie.
werdykty i kilka materiałów z edycji „w Sieci” zobaczyć można tutaj