AKTUALNOŚCI 42. FAM


12 maja
KONCERT FINAŁOWY –
GALA FESTIWALOWA W TEATRZE GROTESKA we wtorek 24 maja o godzinie 17.oo

Wszystkich!!! nominowanych do nagród i wyróżnień prosimy o przybycie na godzinę 16.oo– będzie próba wręczenia nagród.
Z tymi, którzy będą się prezentować w Teatrze na scenie kontaktujemy się bezpośrednio – telefonicznie.
Do zobaczenia

30 kwietnia
DZIĘKUJEMY też FARMINIE. 😊

KONIEC, prawie koniec
do zobaczenia w Teatrze GROTESKA
Organizatorzy, jurorzy i publiczność zgodnie uznali, że poziom 42. Festiwalu Artystycznego Młodzieży, we wszystkich kategoriach! był bardzo wysoki.
Bardzo!!! wszystkim dziękujemy i gratulujemy. I do zobaczenia w Teatrze Groteska.


TEATR
Do udziału w konfrontacjach teatralnych 42. Festiwalu Artystycznego Młodzieży swoich uczniów i uczestników zgłosiły szkoły i placówki: Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Zespół Szkół Elektrycznych Nr 1 w Krakowie, IX Prywatne Liceum Aktorskie w Krakowie, X LO im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży,  VI LO im. Adama Mickiewicza w Krakowie, MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie, IX LO im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie, XII LO im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie, Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana  w Krakowie, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie,  I LO im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie

Spektakle teatralne oceniało jury w składzie: Ziuta Zającówna, Andrzej Sadowski i Jakub Jakubiec

Nominacje do nagród i wyróżnień otrzymują: 🔹 Teatr Scena M „Wielki Buzz Grow” 🔹 Grupa mikro fale, „Zwyczajne szaleństwo” 🔹 PROSCENIUM JUNIOR młodszy, „(bez)HAMLET(a)” 🔹 Warsztaty Teatralne SCENY „i” „Seans” 🔹 TEATR ”i” „EJ COME” 🔹 JASZCZURY„IDIOTA” 🔹 Grupa teatralna OPP „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” 🔹PROSCENIUM „Przodownice pracy” 🔹 Nastasia Maksymczuk, Alesia Kalesnik „Malutka nadzieja” 🔹 C`EST LA VIE „Chcemy jeść” 🔹 Emilia Witalska/ Grupa teatralna 3c 🔹 Jelyzaveta Vlasowa i Igor Mirewicz /  JASZCZURY 🔹 Iwona Smolec / Grupa teatralna OPP i C`EST LA VIE 🔹 nauczycielka niemieckiego w „Zwyczajne szaleństwo”/ Grupa mikro fale 🔹 Pan Ździsiu w „Przodownice pracy”/ PROSCENIUM 🔹

28 kwietnia 2022
LITERATURA, FORMY DZIENNIKARSKIE
Prace literackie i dziennikarskie oceniało jury w składzie Zośka Papużanka, Łukasz Wojtusik i Krzysztof Karaś
Nominacje do nagród i wyróżnień otrzymują: Małgorzata Duś 🔹 GAZETKA AlChemik 🔹 Aleksandra Dębska 🔹 Maja Janoszek 🔹 Martyna Hotloś 🔹 Jakub Rewiuk 🔹 Katarzyna Biernacka 🔹 Zuzanna Patoła 🔹 Katarzyna Biernacka 🔹 Julia Zielińska 🔹 Emilia Karaś

27 kwietnia 2022 – po prezentacjach muzycznych
MUZYKA
Prezentacje muzyczne oceniało jury w składzie: Joanna Maria Kurek, Karolina Fryt i Jerzy Janik
Nominacje do nagród i wyróżnień otrzymują: 🔹 Zofia Pazdan 🔹 Justyna Glonek 🔹 Patrycja Tomczyk 🔹 Filip Grodowski 🔹 Małgorzata Łyczko 🔹 Michalina Artecka 🔹 Apolonia Stechura 🔹 Chór Rozrywkowy JASZCZURY

Ostateczne, pełne werdykty zostaną ogłoszone 24 maja w TEATRZE GROTESKA podczas GALI FESTIWALOWEJ 42. FAM

Trzeba wiedzieć. Wszystkich nominowanych zapraszamy do Teatru Groteska 24 maja (godzina wkrótce :-). Nie wszyscy nominowani będą się prezentować w Teatrze Groteska. Z tymi, którzy zostaną wskazani przez reżysera koncertu finałowego będziemy się kontaktować bezpośrednio 📞

26 kwietnia 2022 – po przeglądzie tanecznym
TANIEC
Prezentacje taneczne oceniało jury w składzie: Katarzyna Migała, Rafał Lebiest i Maria Miszczuk
Nominacje do nagród i wyróżnień otrzymują: 🔹 DANCE EFFORT III 🔹 LARCIARZE 🔹 Michalina Artecka 🔹 ILUZJA 🔹 INCOGNITO 🔹 Weronika Klimek 🔹 TEATR TAŃCA re – wizja 🔹 FD2 – FORMACJA HIP-HOP 🔹 Gabriela Mytych 🔹 Maksymilian Stępień 🔹 FD3 – FORCE 🔹 NoName 🔹 Dominika Kowacka 🔹

25 kwietnia 2022
Ostateczne, pełne werdykty zostaną ogłoszone 24 maja w TEATRZE GROTESKA podczas GALI FESTIWALOWEJ 42. FAM
tymczasem pierwsze N O M I N A C J E
PLASTYKA
Do konkursu plastycznego swoich uczniów i wychowanków zgłosiły szkoły i placówki: XXX Liceum im. Św. Brata Alberta – Adama Chmielowskiego w Krakowie, Zespół Szkól Budowlanych nr 1 w Krakowie, Powiatowy Zespół Szkół nr 9 im. M. Dąbrowskiej w Kętach, IX Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie, Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie & XXI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Ignacego Witkiewicza – Witkacego w Krakowie, oraz twórcy niezależni
Prace plastyczne oceniało Jury w składzie Emilia Kutrzeba, Ewa Dyga i Marcelina Gagałuszko
Nominacje do nagród i wyróżnień otrzymują:
🔹 Anna Polak  cykl martwa natura i II 🔹 Ewelina Karnia „Źrenice umysłu” 🔹 Kinga Kwaśniewska „!8 września” 🔹 Kinga Matura cykl pejzaży 1 – 3 🔹 Urszula Piwowarczyk cykl  martwych natur I – V 🔹 Maciej Gaździdzicki cykl postać 1 i postać 2 🔹 Ewelina Kapusta „Czarny koń” 🔹 Anna Kuciel cykl „Apollo” i „Putto” 🔹 Emilia Ziobrowska  „Portret mężczyzny” 🔹 Natalia Kapela cykl portretów 🔹Patrycja Karkoszka cykl Portret Andrzeja i Portret Justyny 🔹 Jan Tatoń cykl portrety I i II 🔹 Joanna Wójtowicz „Jednostka w systemie” praca interaktywna

FOTOGRAFIA
Do konkursu fotograficznego swoich uczniów i wychowanków zgłosiły szkoły i placówki: I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie, Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 im. Powstańców Śląskich w Krakowie, IX Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Wróblewskiego w Krakowie, Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie oraz twórcy niezależni

Prace fotograficzne oceniało Jury w składzie Jakub Ociepa, Elżbieta Wantuch i Matylda Sawicka
Nominacje do nagród i wyróżnień otrzymują:
🔹 Aleksander Kowalczyk 🔹 Amelia Sobczyk 🔹 Dominika Tomal 🔹 Inga Siwek 🔹 Karina Szot 🔹Katarzyna Błachut 🔹 Katarzyna Sroga 🔹 Laura Domagała 🔹 Zuzanna Bielak

FILM
🔹 Ze względu na ilość i poziom zgłoszonych prac Jury w składzie Magdalena Urbańska, Grzegorz Zariczny i Krzysztof Ridan nie przyznało nagród i wyróżnień w kategorii film.

25 kwietnia 2022 godz.15.oo

Festiwal wspiera

𝟺շׅ. Ғ⩜ʍ

Wszystkich występujących, korzystających z podkładów muzycznych prosimy, by w dniu występu mieli je ze sobą na nośniku (pendrive)

𝟺շׅ. Ғ⩜ʍ HARMONOGRAM PREZENTACJI 𝟺շׅ. Ғ⩜ʍ

𝟺շׅ. Ғ⩜ʍ

Dziękujemy Farminie www.farmina.pl!
FESTIWAL ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY WSPIERA FIRMA FARMACEUTYCZNA FARMINA
Z SERIĄ PRODUKTÓW ACNEX 👉http://www.acnex.pl/

20 kwietnia 2022
Harmonogram prezentacji najpóźniej jutro w godzinach przedpołudniowych.
Wszystkie festiwalowe wydarzenia (z wyjątkiem soboty) odbędą się w godzinach popołudniowych.
Otwarcie wystawy fotograficznej i plastycznej w poniedziałek, prezentacje taneczne wtorek, muzyczne środa, teatralne w czwartek, piątek i sobotę

13 kwietnia 2022
20 kwietnia to ostatni dzień dostarczania zgłoszeń i prac.
W okresie świąt zapraszamy do MDKu w godzinach: czwartek 10 – 15.oo, piątek 10.oo – 13.oo, wtorek i środę (19, 20 kwietnia) 8.3o – 19. 3o
Na wiadomości przesyłane w święta odpowiadamy po.

8 kwietnia 2022
Wszystkie otrzymane zgłoszenia mailowe potwierdzamy w wiadomości zwrotnej, jeśli nie ma ich w waszych skrzynkach po 🤔 30 godzinach, prosimy przesłać jeszcze raz. Na wiadomości przesyłane w weekend odpowiadamy po. Prosimy nie czekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.

16 marca 2022
Po zawirowaniach przez covida, próbujemy wrócić do realizacji Festiwalu z czasów „przed”.
Młodzi!!!
Pokażcie się! Zaprezentujcie swoje zdolności i umiejętności. Swoją kreatywność i pracowitość.

Artystycznym głosem wyraźcie siebie, swoje zdanie, swoje emocje… w dziedzinach, które my zdołaliśmy nazwać lub w zupełnie nowej, może odkrytej przez Was…
Zapraszamy do udziału w 42. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży!
Od 25 do 30 kwietnia, prezentacje, projekcje, pokazy…
Spotykajmy się przez tydzień ze sztuką i ze sobą!
A potem w maju… Finał w Teatrze Groteska.

𝟺շׅ. Ғ⩜ʍ

wspomnieniowo
W 2020 roku z uwagi na covid 19, Festiwal z terminu wiosennego został odroczony i Jubileuszową, 40 edycję zorganizowano w listopadzie, i po raz pierwszy w historii całkowicie w Internecie.
werdykty i kilka materiałów z edycji „w Sieci” zobaczyć można tutaj

Z roku 2021
Krótkie podsumowania z teatralnych dni.. tutaj
Podsumowanie festiwalowego wtorku i środy wtedy królowały taniec i muzyka tutaj

Dużo archiwalnych wspomnień z wielu edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży zobaczyć można na kanale SCENY „i” tutaj