Małopolski FESTIWAL ARTYSTYCZNY MŁODZIEŻY

44. Małopolski Festiwal Artystyczny Młodzieży, Kraków 2024

Termin.
22- 27 kwietnia przeglądy konkursowe, projekcje, prezentacje
13 maja o godzinie 1700 Finał w Teatrze Groteska.
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych!

Regulamin i wszystkie informacje na bieżąco
dotyczące 44. edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży
tutaj

O FESTIWALU
Impreza organizowana wiosną przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy w Krakowie od 1980 roku, adresowana do uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych Małopolski. Przeglądy konkursowe obejmują wszelkie dokonania młodzieży w dziedzinie teatru, tańca, muzyki, plastyki, fotografii, filmu, literatury, dziennikarstwa. Poszukiwania repertuarowe, tematyczne i formalne nie są niczym ograniczone. Oceny dokonuje jury złożone profesjonalnych twórców i laureatów poprzednich edycji Festiwalu, którzy są głosem rówieśniczym. Obowiązuje „oskarowy” system przyznawania nagród; po poszczególnych przeglądach znane są jedynie nominacje do nagród, końcowy werdykt ogłaszany jest podczas Koncertu Laureatów w Teatrze Groteska.

W 2020 roku z uwagi na covid 19, Festiwal z terminu wiosennego został odroczony i Jubileuszową, 40 edycję zorganizowano w listopadzie, i po raz pierwszy w historii całkowicie w Internecie.

Festiwal od lat wspiera Firma Farmaceutyczna FARMINA www.farmina.pl
z serią produktów ACNEX 👉 http://www.acnex.pl/

werdykty i kilka materiałów z edycji „w Sieci” zobaczyć można tutaj

dużo archiwalnych wspomnień z wielu edycji Festiwalu Artystycznego Młodzieży zobaczyć można na kanale SCENY „i” tutaj

W roku 2021 Festiwal zrealizowany został hybrydowo. PREZENTACJE SCENICZNE zrealizowane zostały na żywo w Scenie „i” pozostałe propozycje nazwane sztukami wizualnymi zaprezentowane zostały z wykorzystaniem Internetu.

http://www.farmina.pl
http://www.acnex.pl/